LANGUAGE

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

En Son Ziyaretçiler

23.09.17
kenancete
00:34:26
offline
23.09.17
talha53164
02:08:50
offline
21.09.17
Sayli
1 gün
offline
20.09.17
baha33
2 gün
offline
19.09.17
sun_rise
3 gün
offline
Daha çok bilgi göster  

Çevrimiçi Kullanıcılar

· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 599
· En Yeni Üye: Sayli

Kısa Mesajlar

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

11-09-2017 16:39
seçil öğretmenim mesajınızı yeni gördüm. Bu tip slaytlar sitemizde yok. Biz buraya tek tek yazıyoruz araçların kullanımlarını ancak belki net üzerinde bununla ilgili slaytlar vardır.

07-09-2017 18:09
Kenan hocam merhabalar ing ögretmenlerine kısa kısa tanıtmak için web 2 araçlarını tanıtan bir slayt var mı veya yazı da olur yardımcı olursanız çok sevinirim

20-05-2017 21:30
viiyan öğretmenim nasıl kullanılacağı ile ilgili açıklama sayfada mevcut. Linke tıklayın lütfen. http://web2aracla.
..cle_id=219

20-05-2017 09:56
arkadaşlar web2 araçlarına üye oldum ama rawshorts aracını nasıl kullanacagım acaba

15-05-2017 17:31
Teşekkürler.

Kısa mesajlar arşivi

Bot Şaplak Panel

· Son Kontrol: 23.09.17
· Spam sayısı: 0
· Son Kontrol Eden: 735

SİTE İÇİ ARAMA YAPIN...

Web 2 Aracı Hiyerarşisi

FLİPGRİD

Flipgrid gerekten dikkate değer bir ters yüz sınıf aracıdır. Ücretsiz versiyonunda sadece tek sınıf için bir sayfa oluşturabiliyor ve blog sayesinde de öğrencilerinizle iletişim kurabiliyorsunuz. Öğrencileriniz size video olarak cevap verebiliyor ve kullanımı çok kolay ve hızlı. Ücretsiz versiyonda maalesef video süresi 1.30 dakika ile kısıtlı. Ücretli versiyonu ise eğitimciler için yıllık 65 dolar. Ve çok fazla özellik mevcut içerisinde. Sınırsız sınıf oluşturma da buna dahil. Bu işi ciddi manada yapmak isteyenler için ideal bir araç.

İlk olarak anasayfada Create Free Account yazan yere tıklayarak üye olun. Üyelik fazla bilgi gerektirmemektedir. İsim,soyisim,mail ve şifre istiyor. Altta hesap tipini Free bırakın ve altında sınıf seviyenizi belirleyin. ve okulunuzun ismini de yazın(tam isim yazmak zorunda değiliniz). Üye olduktan sonra admin login ile giriş yapın ana sayfadan. Direk de giriş yapabilir.

Giriş yaptıktan sonra New Grid diyerek sınıf sayfanızı oluşturun.Açılan sayfada Grid Name yazan yere sınıf sayfanızın ismini yazın. hemen altında güvenlik sekmeleri mevcut. Dilerseniz sınıf sayfanıza sadece öğrencilerinizin girmesini istiyorsanız Password Protection aktif edin ve altta sayfaya giriş şifresini belirleyin. Tabii farklı ayarlar da orada mevcut. Yeni yazı eklendiğinde beni mail ile haberdar et gibi ayarlar da mevcut. En altta sınıf sayfanıza resim de ekleyebiliyorsunuz.

Sayfa oluşturulduktan sonra size sayfa linkini veriyor. Hemen alta indiğinizde ise new topic yazan yere tıklayarak sayfada görünecek mesaj veya ödev örneklerinizi eklemeye başlayabilirsiniz. Ücretsiz versiyonda video kayıt süresi bir buçuk dakikadır. video yükleyebilir veya youtube üzerinden de video çekebilirsiniz sayfaya.

Bunları oluşturduktan sonra öğrencileriniz cep telefonlarına flipgrid uygulamasını yüklemeliler ve sizden aldıkları grid kodunu girdikleri anda sizin sayfanıza giriş yapmış olurlar. Ve size kendi video cevaplarını yollayabilirler. Sistem ayrıca sayfaya giren ve cevaplayanların basit bir istatistiğini de vermektedir.


SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

GOOGLE PLAY UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

APPSTORE UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorum

Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.REKLAM

Sayfa oluşturulma süresi: 0.35 saniye
624,067 Tekil Ziyaretçi